Tıp hukukunda önemli konular masaya yatırılacak

21.09.2016
Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi(SAHUM) tarafından gerçekleştirilecek, ‘’III. Ulusal Tıp Hukuku ve Tıbbi Bilirkişi Kongresi’’, 7-9 Ekim tarihleri arasında, Kuşadası’nda gerçekleştirilecek.

SAHUM Müdürü ve Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Prof.Dr. Erdem Özkara, 
‘’Ülkemizin sağlık sistemindeki hızlı değişiklikler tıp hukukunu ve tıbbi bilirkişiliği daha da önemli bir hale getirmiştir. Bu alandaki güncel durumu ve yakın gelecekte bizi bekleyen sorunları masaya yatıracağımız bu kongrenin alanımıza ve ülkemize yeni açılımlar getirmesi ve yararlı olmasını diliyoruz. Ulusal düzeyde gerçekleştireceğimiz ve alanında en uzun soluklu etkinlik olan kongremizde ülkemizin dört bir yanından konusunda uzman birçok konuşmacıyı ve konuya ilgi duyan katılımcıları buluşturmayı hedefledik.’’ şeklinde konuştu.


Sağlıkta şiddet de ele alınacak
Bilgi en büyük güçtür sözüne inandıkları için konu ve konuşmacı seçiminde titiz davrandıklarını dile getiren Özkara, ‘’Performansa dayalı sağlık sisteminin en önemli yan etkisi olan ve etkilerini yavaş yavaş hissetmeye başladığımız "Defansif(çekinik) Tıp” bu yılki ana temalarımızdan biri olacak. "Klinikte Malpraktis” ana başlığı altında klinik dallarda tıbbi uygulama hatalarını ele alacağız. Bunun yanında "Sağlık Sistemindeki Güncel Gelişmeler”, "Tüketici Yasasının Sağlığa Yansımaları” ile "Hasta Hakları” ve "Sağlıkta Şiddet” konuları da kongrede ele alınacaktır. Vazgeçilmez temalarımızdan olan "Bilirkişilik ve Uzman Mütalaasında Güncel Gelişmeler” ise yine önemli bir yer tutacak. ‘’ açıklamalarında bulundu.


"Ülkemizde Tıp Hukukunun Yol Haritası” başlıklı konferansın ise bu alanda çalışanlar için büyük katkı sağlayacağına değinen Özkara, yoğun ilgi gören ve alanında tek olan "Tıbbi Bilirkişilik Kursu” da kongrede yer alacağı bilgisini verdi.


Yorum Yaz

E postanız yayınlanmayacaktır. Tüm alanlar mecburidir